UL27 - zapowiedź

O ileż przyzwoiciej wyglądałaby UL26, gdybym tylko zdecydował się na innego kapitana! Ale cóż, Lechia zagrała jak zagrała, a za błędy się płaci. 56 punktów to jednak wciąż wynik, z jakiego jestem całkiem zadowolony. Świetny Kiełb, bardzo dobry Arajuuri i solidni Brzyski i Robak to trzon mojego małego sukcesu. Ta czwórka uzbierała razem 38 punktów!
Zdecydowałem się na trzy transfery i punkty karne przed UL27. Dlaczego? Głównie dlatego, że rezerwowy bramkarz Węglarz, kupiony w najlepszej wierze przed rundą wiosenna jako nieblokujący niczego zapychacz - w efekcie okazał się głównym blokującym pożyteczne transfery innych piłkarzy Zawiszy. No ale kto by to przewidział przed rundą??? Żeby nie oddać punktów za darmo, do składu przyszedł... Putnocky. Ruch jest głównym kandydatem do zachowania czystego konta bramkowego, w przeciwieństwie do Lechii i mojego podstawowego bramkarza Bąka, więc może punkty karne da się odzyskać na boisku. Poza tym za Wilczka do zespołu ściągam innego Chorzowianina - Kuświka, na którego dyspozycje strzelecką bardzo liczę w meczu ze słabą na wyjazdach Cracovią. Ostatnim, z którym się żegnam jest Wawrzyniak - raz, ze kontuzjowany, dwa, że chyba ostatnio za bardzo polegałem na szczelnej defensywie Lechii. Za niego oczywiście Micael.
Skład ustawiam ofensywnie: 3-4-3. W bramce, jak już wspomniałem, Putnocky. Na obronie ci, którzy nie zawiedli ostatnio: Arajuuri i Brzyski, oraz odkrycie rundy Micael. W pomocy najwięcej kontrowersji. Jedyna prawdziwa gwiazda obecnej rundy, Kiełb, tym razem na rezerwie. Ma jednak dużą szansę zagrać, bo w Legii różnie bywa i Żyro z Dudą wcale nie muszą znaleźć się w składzie na mecz z Lechią. Nieco też zaklinam rzeczywistość stawiając na Madeja - od wielu kolejek jest to miłość nieodwzajemniona. Ostatnim pomocnikiem Ziajka, który może być gwiazdą kolejki. Podobnie jak ktokolwiek z Zawiszy. I ktokolwiek z mojej pomocy. Również Kiełb.
Wreszcie mocarny atak. Barisic w ostatniej kolejce gola nie strzelił, więc może wygłodzony rzucić się na będących w głębokim kryzysie piłkarzy z Bełchatowa. Robak strzela i strzela, nawet jak Pogoni nie idzie. Liczę, że trener Michniewicz jeszcze ulepszy grę szczecinian, żeby Robak mógł strzelać regularne hat-tricki. Kapitan. wreszcie Kuświk, którego Ruch powinien rozstrzelać Cracovię. Oby.