FE27 - zapowiedź

FE26 mocno mnie rozczarowała. Po ostatnich sukcesach Agile FC, niesiony dopingiem i dobrymi wynikami, spodziewałem się kolejnej znaczącej zdobyczy punktowej, zamiast tego przyszedł kubeł zimnej wody i marne 39 punktów. I to nie jest nawet efekt złego ustawienia, bo na rezerwie siedziało raptem dodatkowe 6pkt. 441 miejsce w klasyfikacji generalnej to wciąż nie jest zły wynik, ale ocierałem się już o top100.
W eliminacjach pucharowych ciągle na wysokim, 7-ym miejscu, ale przewaga nad peletonem żadna - 17-sty zespół w Grupie E ma tylko 9pkt. mniej niż Agile FC, to tyle co nic.
Więc co się stało? Strzelał nie ten Bydgoszczanin, słaby występ Stilica, 3x0pkt. Lechii i kapitan Magiera -3 z tyłu. Nie zawiedli tylko Brzyski, Gergel i Robak, a to za mało, żeby myśleć o dobrym wyniku.
Pora pozbyć się wreszcie ciągle tylko potencjalnie dobrego Mili, nie ma też sensu trzymać Wilczka - Piast spisuje się fatalnie. Za nich desant z ruchu Chorzów, który liczę że rozbije w proch słabiutka na wyjazdach Cracovię. Nie sprzedaję Stilica - przeczeka jedną kolejkę na ławce. Ostatnia szansa dla Dudy, Kucharczyk lepiej punktuje i taniej kosztuje. Mocny atak tym razem: Robak nie zawodzi, a Michniewicz może tchnąć w Pogoń nowe życie, Barisic ostatnio pozostał w cieniu Alvarinho, ale Zawisza nie zwalnia tempa, a grając ze słabiutkim i rozchwianym GKS można pokusić się o mały festiwal strzelecki. Wreszcie Kuświk na kapitanie, Chorzowianin wyraźnie w formie, Ruch walczy o pozostanie w lidzie, a robi to dość umiejętnie.
Podawać Kuświkowi tez ktoś musi, więc w pomocy melduje się Starzyński. Górnik dobrze gra na wyjazdach, więc Gergel może powtórzyć bramkowy wyczyn z ostatniej kolejki. Duda, jak wspomniałem, szansa zdecydowanie ostatnia - Hamalainen czeka w kolejce, a Słowak zwolniłby porządne fundusze. Ostatnim pomocnikiem Pawłowski - nie będę juz powtarzał jak dobrze gra Zawisza...
Obrona tym razem skromnie, bo na ławce pozostają Magiera i Wojtkowiak. O ile absencja Magiery jest raczej dość oczywista, o tyle w przypadku Wojtkowiaka zdrowy rozsądek podpowiada, że jeśli Cracovia wbiła Lechii trzy gole, to Legia... no właśnie. Brzyski, Mraz i Kędziora poza czystym kontem mogą jeszcze dołożyć jakieś asysty, względnie bramki. Dla Magiery to chyba ostatnie chwile obecności w Agile FC, czeka bowiem na transfer Micael.