GW33 przed nami

Okrojona do 7 meczów GW33 przed nami. A tuż za rogiem czyha DGW34 :-) Oj, jest nad czym się głowić... Sęk w tym, że ja mam ostatnio fajnie ułożony skład, który dość regularnie punktuje, i takie odchyłki od normy nie wpływają najlepiej na zbilansowanie teamu.
W zapowiedzi do GW33 opisałem szczegółowo swoje wątpliwości i przeczucia dotyczące najbliższych spotkań - głównie w wykonaniu Chelsea i Leicester, które grają w najbliższych dwóch kolejkach po 3 mecze.
Ale zerknijmy najpierw na osiągnięcia w GW32. 64 punkty, awanse w większości lig i ogólne zadowolenie - to w skrócie efekt ostatniej kolejki. Niemiłe zaskoczenie spowodowane nieobecnością Clyne'a osłodzone zostało z nawiązką - za Clyne'a wszedł Aguero i przyniósł soczyste 12 punktów. Strzałem w dziesiątkę okazał się Davis, co nie było wielkim zaskoczeniem, w jedenastce kolejki znalazł się Cresswell, czyste konta zachowali Ivanovic i Moreno - aż mi głupio, że odradzałem obrońców... Ponownie tylko na kilkanaście minut wszedł Rojo, szczęśliwie rezerwowy Agile FC, co martwi o tyle, że w GW33 nie będzie zmienników.
W pomocy nadal zawodzi Downing, którego pewnie znowu nie sprzedam, ze względu na specyficzną kolejkę przed nami. Ale już w GW34 się nie uchowa, chyba że w jakiś magiczny sposób mnie przekona, że wciąż warto na niego stawiać. Więcej nieco spodziewałem się po Ozilu, jeśli ktoś mnie naprawdę zawiódł w tej kolejce, to chyba właśnie mój kapitan. Oddać trzeba, że miał trochę pecha - jedyny gol w meczu, Ramseya, padł właśnie po dobitce obronionego strzału Ozila...
Atak byłby fatalny, bo Kane i Giroud jedynie zaliczyli występ, gdyby nie Aguero. Oto i wizualizacja GW32:

Co więc dalej uczynić?
W następnej kolejce nie zagrają: Moreno, Henderson, Ozil, Giroud i Phillips. Nie mogę więc usunąć tych najbardziej wątpliwych, czyli Rojo i Downinga, bo będą jednymi z nielicznych grających. Trudno powiedzieć, kto w GW33 będzie najlepiej punktował, ale wychodzi mi, że największe szanse na powtórzenie świetnego występu mają asy z Crystal Palace.
Nie zamierzam zbroić się przed GW34 w zawodników z podwójnymi meczami. Myślę, że Chelsea nie wygra choćby pojedynczego meczu, więc Ivanovic i Hazard w zupełności mi wystarczą. Natomiast wierzę mocno w Leicester, jednak zakupy w tym kierunku zrobię dopiero przed GW34.
Postanawiam, co następuje: zespół opuszcza Giroud (zobaczymy na jak długo) oraz Phillips. Przed QPR seria trudnych meczów, natomiast Arsenal po sobotniej batalii w FA CUP podejmować będzie Chelsea. Przed GW35 podejmę decyzję czy wrócić do Giroud, czy pozostać przy... No właśnie, bo jeszcze nie napisałem... Do Agile FC trafiają bohaterowie ostatniej kolejki z Crystal Palace: Bolasie i Murray. Kosztować mnie to będzie punkty karne, ale co tam - liczę na duży zwrot w niedalekiej przyszłości. Bardzo niedalekiej - opaska kapitana trafia do Murraya.